Tiešsaistes mazumtirgotājs “Zappos” piedāvā apmaksāt visas 58, Las Vegasas apšaudē, bojāgajušo bēres.

Las Vegasas apšaudē

Tiešsaistes mazumtirgotājs “Zappos” piedāvā apmaksāt visas 58, Las Vegasas apšaudē, bojāgājušo bēres. Sava paziņojumā laikrakstam “Las Vegas Sun”, Steven Bautista, kurš pārrauga kompānijas “Zappos par labu” programmu, sacīja, ka kompānija neizmantos savu ziedojumu fondu, lai apmaksātu bēres, bet gan maksās tieši no uzņēmuma darba konta. “Mēs nevēlamies lai tuviniekiem būtu jātaupa nauda priekš bēru izdevumiem, tāpēc mēs, bēru rīkotājiem visu samaksāsim,”Bautista paskaidroja. Kompānija “Zappos” ir tiešsaistes apavu un drēbju mazumtirgotājs, kura galvenais ofiss atrodas Las Vegas.

15 miljoni ASV dolāri un ziedošana turpinās.

“Zappos” labais piemērs ir tikai viens no vairākiem, kurš attiecās uz Las Vegas apšaudi. Tiešsaistes ziedojumu vācēji, skaitot kopā gan ziedojumus caur internet, gan savāktos čekus ir savākuši ziedojumus vairāk kā 15 miljonu ASV dolāru apmērā. Visiem tiem kuri ir ziedojuši ir iespēja sekot līdzi, kā viņu ziedotie naudas līdzekļi tiks izmantoti. Kritiķi gan izsaka viedokli, par to, ka tiešsaistes ziedojumu vācēji patur pārāk lielu procentu no ziedotajiem līdzekļiem, kas ir aptuveni 9%. Pašas kompānijas gan to pamato ar nepieciešamību apmaksāt komisijas maksas caur banku veiktajiem pārskaitījumiem. Lielākais ziedojumu vācējs GoFundMe ir savākusi līdzekļus 11 miljonu ASV dolāru apmērā.

Nepieciešams vairāk naudas līdzekļu.

Neskatoties uz to, ka traģēdija ir apvienojusi visus, atbalstot bojāgājušos, būs nepieciešams vēl vairāk ziedojumu. Kompensāciju eksperte Kenneth Feinberg skaidroja:

”Vienkārši sakot, naudas nepietiks.””Parēķiniet paši, piecdesmit astoņi bojā gājušie un simtiem ievainoto. Mums priekšā ir ļoti daudz smagas izvēles, par naudas izlietojumu.” Ņemot vērā to, ka priekšā ir tūkstošiem medicīnisku operāciju un tik pat daudz rēķinu kuri būs jāapmaksā, “Feinberg air” pamatotas bažas par lielāku ziedojumu nepieciešamību. “Univerisity Medical Center” slimnīcas pārstāvji, uz kuru tika nogādāti ievainotie, sacīja ka strādā gan ar ievainotajiem, gan ievainoto ģimenes locekļiem, lai izdevumi par ārstēšanos tiktu samazināti līdz minimumam. Citas slimnīcas strādā pie tā, lai atvieglotu maksājumus neapdrošinātajām personām.

Laiksraksts “Newsweek” ziņo, ka pagājušajā gadā, Orlando naktskluba apšaudē cietušajiem tika saziedoti 29 miljoni ASV dolāru, bet Bostonas Maratonā cietušajiem, nedēļas laikā tika saziedoti 60 miljoni ASV dolāri.

You may also like...

Leave a Reply