Menu Close

Pret ēnu ekonomiku ar ČEKU LOTERIJU! Valsts iegūs 8 miljonus!

Pret ēnu ekonomiku ar ČEKU LOTERIJU! Valsts iegūs 8 miljonus!

Ar jaunu piedāvājumu klajā nācis Saeimas deputāts Imants Parādnieks (NA). Viņš piedāvājis uzsākt jaunu loterijas veidu “Čeku loterija”, kurā varētu piedalīties iesniedzot dažādus pirkuma čekus un kura, pēc paša deputāta veiktajiem aprēķiniem, valsts kasi papildinātu, par astoņiem miljoniem Euro.

Šāda veida loterija, ne tikai papildinātu valsts budžetu, bet arī mudinātu pircējus prasīt čekus par tiem sniegtajiem pakalpojumiem un iegādātajām precēm. Kā uzsvēra Parādnieks, Latvija nav vienīgā valsts, kurā tiek pielietota šāda prakse, un tai ir pozitīvi rezultāti. Tādējādi tiktu mazināta ēnu ekonomika, un uzņēmējiem būtu jādeklarē visi veiktie darījumi.

Veicot aprēķinus, pirms loterijas uzsākšanas, deputāts secinājis, ka “Čeku loterija” valsts PVN ieņēmumus  palielinātu  vidēji par 0,5% gadā, kas atbilst aptuveni astoņiem miljoniem Euro. Iegūtos līdzekļus būtu iespējams novirzīt, dažādiem atbalsta pasākumiem, kā piemēram ģimenēm. Deputāta pārstāve sacīja, ka Parādnieka piedāvājums par šāda veida loterijas veidošanu ticis atbalstīts arī koalīcijas padomes sēdē, kura notika 28. Augustā.

Kā jau iepriekš minēts, Latvija nav vienīga valsts Eiropā, kurā tiek piekopta šāda prakse, lai mazinātu ēnu ekonomiku, piemēram šādas loterijas tiek organizētas gan Polijā, gan Maltā. Lietuva nākusi klajā ar paziņojumu, ka arī uzsāks šāda veida loteriju, kurā būs iespējams laimēt 5000 Eur, katru mēnesi, sākot ar šī gada novembri, kad notiks pirmā “Čeku loterija”.

Eiropā pastāv dažādi šo loteriju veidi, kuros ir iespējams piedalīties ne tikai  krājot čekus, bet  arī, piemēram, mainot savus autovadīšanas paradumus, atbilstoši valstī noteiktajai kārtībai. Šāda veida loteriju piedāvā Zviedrija, kur par noteiktā atļautā braukšanas ātruma ievērošanu autovadītājiem ir iespējams piedalīties loterijā, kurā var iegūt 3000 dolāru lielu laimestu.

Ieskats Taivānas “čeku loterijā”

Lasi arī: