Menu Close

Pieņemts likums, par čeku loterijas rīkošanu

Saeimā tika pieņemts likums, par čeku loterijas rīkošanu. Loterijas mērķis ir apkarot ēnu ekonomiku, kā arī stimulēt pircējus pieprasīt čekus par saņemtajām precēm un pakalpojumiem. Loterijā dalībnieki varēs iesniegt neierobežotu daudzumu čeku, reģistrējot tos, šai loterijai speciāli izveidotā vietnē “cekuloterija.lv”. Saeimas preses dienests informē, ka loterijā nevarēs piedalīties nepilngadīgas personas, kuras būs iegādājušās enerģijas dzērienus, tabaku un alkoholiskos dzērienus.

Paralēli paredzētajiem naudas balvas laimestiem tiks izspēlētas dažādas papildus balvas, kuras būs sagādājuši dažādu nozaru uzņēmumi.

Kā jau minēts iepriekš – Čeku spēles likums, čekus loterijai varēs reģistrēt sākot ar 2019. gada 1. jūliju. Balvu izloze 2019. gadā būs salīdzinoši mazāka, kā 2020. gadā, ņemot vērā to, ka izloze nenoritēs visu, pilnu gadu.  Nākamā gada lielajā izlozē naudas balva sasniegs 10 000 eiro, savukārt gadu vēlāk, 2020. gadā, kad izloze noritēs visu pilnu gadu, lielais naudas laimests būs 20 000 eiro liels.

Par izlozes norisi un rezultātu publiskošanu varētu atbildēt valsts akciju sabiedrība “Latvijas Loto”. “Čeku loterija” tiks organizēta sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu, līdz ar to šajā loterijā nedrīkstēs piedalīties Valsts ieņēmuma dienesta un “Latvijas Loto” darbinieki.